kidneyabc 4 Takipçi | 9 Takip

FSGS Böbrek Hastalığında Kilo

2013-04-13 10:59:00

 

FSGS Böbrek Hastalığında Kilo
FSGS kidneys.The hastalarda sık sık glomerül FSGS böbrek hastalığı, bazı durumlarda görülebilir çok complications.Weight kazanç yaşayabilir denilen filtre birimleri iltihaplanma ile karakterize edilen bir böbrek hastalığıdır.

Kilo alımı böbrek disease.Steroids hastalık için birinci basamak ilaçlar seçenek FSGS steroidlerin uzun süreli kullanımı sonucu. Bu proteinüri remisyon getirmek için bağışıklık sisteminin anormal aktivite önleyebilirsiniz.

Ancak, steroid metabolizma etkileyebilir ve nasıl vücudunuzun mevduat fat.This kilo almaya neden iştahınızı artırabilir ve karın bölgesindeki yağ ilave mevduat özellikle kurşun. Yağ mevduat böylece kalp-damar hastalığı riski artıyor, hiperlipidemi neden olabir olabilir. FSGS kilo artışı önlemeye yardımcı olabilecek bazı ipuçları.

* Eğer diyet kalori ve yağ dikkat ve aşırı kilo alımını önlemek için çalışmalısınız.

* Düzenli egzersiz tutun

* Steroid dozunun ayarlanması durumu hafifletmeye yardımcı olabilir. Kilo kapalı gelecek ve steroidler durdurma sonra mide bir yıl altı nispeten kolay, normal boyutuna dönecektir.

Yukarıdaki kilo FSGS kazanç ve onunla başa çıkmak için bazı ipuçları nedenleridir. Buna ek olarak, steroidlerin uzun süreli kullanımı aşağıdaki komplikasyonlara sonuçları olabilir.

Yüksek kan basıncı

Steroid kullanımı sıvı birikimini azaltır ve kan basıncını kontrol yardımcı olur ve böylece neden veya yüksek kan pressure.A düşük sodyumlu diyet kötüleşmesine, kandaki su, sodyum fazlalığı kalmasına neden olabilir. FSGS Hipertansiyon Kontrol nasıl.

Mood swing

Steroid doz her gün 30 mg, özellikle de yukarıda aşarsa steroid, hastaların ruh hali etkileyebilir. Sen, depresif sinirli ya da açık bir nedenden dolayı endişeli hissedebilirsiniz.

Artan kan şekeri

Steroidlerin uzun süreli kullanımı Diabetes.If FSGS hastalar steroid tedavisi alan neden bile kan şekeri yükseltmek ve, onların kan şekeri seviyesini düzenli olarak kontrol edilmelidir.

Önlemler önceden alındığı takdirde yukarıdaki yazıda FSGS ve diğer sorunlar kazanç tartmak tanıtır, bazıları önlenebilir. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, kidneyabc@hotmail.com için e-posta lütfen.

43
0
0
Yorum Yaz